piątek, 11 kwietnia 2025 17:00
Reklama

Paczki dla najuboższych seniorów z Zielonki Pasłęckiej od dzieci z domów dziecka

Kiedy jest się nastolatkiem człowiek ma karuzelę uczuć i myśli. Trudno jest wtedy zwracać uwagę na potrzeby innych. Ale są dzieci, które to potrafią.
Paczki dla najuboższych seniorów z Zielonki Pasłęckiej od dzieci z domów dziecka

Autor: fot. nadesłane

Już po raz piąty, dzieci z placówki opiekuńczo-wychowawczej w Zielonce Pasłęckiej wraz z Fundacją Dobrych Inicjatyw pomogą najuboższym Seniorom. Powstanie 200 paczek z żywnością, środkami higieny i czystości, słodyczami i niespodziankami. Beneficjentami będą mieszkańcy Pasłęka i Zielonki Pasłęckiej.

Wszystko zaczęło się od marzenia.

15 letnia Klaudia mieszka w placówce opiekuńczo wychowawczej. Jej marzeniem było pomóc swojej schorowanej, samotnej babci - bo babcia, była dla niej zawsze bardzo ważna. Więc Klaudia, Kinga i Żaneta wraz z innymi dziećmi z placówki opiekuńczo-wychowawczej w Kisielanach postanawiają pomóc seniorom. Tak właśnie powstała akcja: Paczka dla Seniora, której patronuje Fundacja Dobrych Inicjatyw.

Po majówce będzie się działo dobro.

Jak co roku pracownicy fundacji wraz z wolontariuszami przygotują 200 paczek dla najuboższych seniorów. Pakowanie zajmie dwa dni, od 5 do 6 maja, a już 7 maja zacznie się rozwożenie ich po Polsce. Wszystko z zachowaniem koniecznych środków ostrożności ze względu na pandemię. Beneficjentami będą mieszkańcy Pasłęka, Zielonki Pasłęckiej a także kilku innych miejscowości, min. Siedlec, Kisielan, Zambrowa i Warszawy.

Każda paczka to równowartość ok. 250 zł, a w środku znajdą się środki higieny, czystości, żywność i słodycze. Jest to z pewnością znaczna ulga w budżecie seniora, jednak nie o nią tylko chodzi.

 

Dzieci z placówek opiekuńczo – wychowawczych na rzecz potrzebujących seniorów

- Nasze dzieci, co roku z wielką uważnością, wraz z wychowawcami wyszukują najuboższych seniorów, którym chciałyby przekazać paczkę. Do każdego seniora piszą też osobisty list z życzeniami.  Myślę, że zaangażowanie ich w taki projekt jest bardzo ważne. Uwrażliwia na potrzeby innych ludzi oraz daje poczucie sprawczości poprzez włączenie się w realne działania pomocowe. Wielką wartość ma również kontakt międzypokoleniowy – mówi nam wychowawca koordynujący placówki opiekuńczo-wychowawczej w Zielonce Pasłęckiej, Marta Stańczyk.


Bartłomiej Jojczyk, prezes Fundacji Dobrych Inicjatyw:
 

- Dzięki zaangażowaniu darczyńców zbieramy i kupujemy potrzebne do paczek produkty. Niezbędna będzie również pomoc wolontariuszy, bo spakowanie i rozwiezienie 200 dużych paczek to wymagające zadanie. Bardzo żałuję, że w tym roku, ze względu na pandemię, dzieci mogą się zaangażować tylko zdalnie, napiszą kartki z życzeniami dla seniorów. W poprzednich edycjach dzieci uczestniczyły osobiście w dostarczaniu paczek i były to bardzo wzruszające spotkania.


Zarówno dzieci jak i patronująca akcji Fundacja Dobrych Inicjatyw proszą o wzięcie udziału w zbiórce na FB: https://tiny.pl/rsxtq

Wpłaty można również dokonać przelewem tradycyjnym na konto fundacji, koniecznie, z dopiskiem Paczka dla Seniora:

Fundacja Dobrych Inicjatyw nr rachunku: 71 2030 0045 1110 0000 0343 05 90

Można też przesłać lub dostarczyć produkty do biura Fundacji Dobrych Inicjatyw: ul. Szczęśliwicka 51, 02-353 Warszawa. Zbiórka prowadzona będzie do 29 kwietnia 2021 r.

Więcej o akcji na www: https://www.fdi.org.pl/pomoc-dla-seniorow

Fundacja Dobrych Inicjatyw wspiera dzieci i młodzież z placówek opiekuńczo – wychowawczych (domy dziecka) w zakresie rozwoju ich kompetencji, umiejętności i pasji pozaszkolnych. Przewidujemy, że dzięki pracy Fundacji, do 2030 r. każde dziecko znajdujące się w placówce opiekuńczo-wychowawczej w Polsce, będzie miało dostęp do najlepszego programu edukacyjnego, jaki istnieje w Europie.  Zbudowaliśmy społeczność ponad 1000 wolontariuszy, ponad 300 wychowanków mieszkających w 16 placówkach opiekuńczo – wychowawczych z małych miejscowości i terenów wiejskich w Polsce. Więcej na stronie: www.fdi.org.pl

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: GrachnaTreść komentarza: Ktoś dobrą kasiorę zarobi. Myślą ,że ludzie to jacyś niedorobieni,ktorym trzeba było opracować instrukcję ,beznadziejną zresztąData dodania komentarza: 2.09.2022, 18:24Źródło komentarza: Bareja był prorokiem: ławka w kształcie Polski. Zanim usiądziesz, przeczytaj 15-punktowy regulaminAutor komentarza: PasleczankaTreść komentarza: Duże zainteresowanie i już brak miejsc.Data dodania komentarza: 24.08.2022, 14:00Źródło komentarza: Kajakiem z Jeleni w stronę DruznaAutor komentarza: PasleczankaTreść komentarza: Świetna impreza! Gratuluję organizacji i chęci robienia tego co robicie w naszym miasteczku i to z tak małym budżetem. A pan burmistrz po raz kolejny zapomniał nazwisk organizatorów. Brak przygotowania czy może brak szacunku? A moze to już jego tradycja?Data dodania komentarza: 23.08.2022, 15:22Źródło komentarza: Jarmark św. Bartłomieja w Pasłęku za nami [fotogaleria]Autor komentarza: PodpisTreść komentarza: Platformuane pieprzenie. Jak to sie ma do Pasłęka?Data dodania komentarza: 17.08.2022, 16:18Źródło komentarza: Szukamy dodatkowej pracy, żeby opłacić rachunkiAutor komentarza: KamilTreść komentarza: wcale się nie dziwięData dodania komentarza: 4.08.2022, 18:35Źródło komentarza: Poszukiwany listem gończym ukrywał się w PasłękuAutor komentarza: Joanna2307Treść komentarza: Fajna impreza, więcej takich.Data dodania komentarza: 1.08.2022, 10:09Źródło komentarza: Drzewko za nakrętki - za nami kolejny ekologiczny festyn w Pasłęku [zdjęcia]
Reklama
Reklama