Maja Czebotar w swoich pracach przedstawiła wizję cyfrowej przyszłości, z perspektywy młodej osoby, dla której Internet nie jest i nie będzie bezpiecznym miejscem. Z jej plakatów wybrzmiała kwestia siecioholizmu – wyizolowania społecznego, zaburzenia relacji interpersonalnych, wzrastająca samotność, obniżenie nastroju oraz zaniedbywanie obowiązków i zdrowia.
Międzynarodowy konkurs „Mój Internet Przyszłości” to inicjatywa, która została zorganizowana w ramach tegorocznego Szczytu Cyfrowego ONZ #IGF2021, podczas którego zapadną kluczowe decyzje w obszarze zarządzania Internetem. Honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent Polski Andrzej Duda.
Na czym polegał konkurs? Młodzi ludzie z całego świata, w formie plakatu, filmu i eseju, mogli wypowiedzieć się na temat tego, jak będzie wyglądał Internet przyszłości. Czy to będzie bezpieczne miejsce, czy wręcz odwrotnie? Czy jego rozwój spowoduje powstawanie kolejnych podziałów, czy jednak będzie zbliżał ludzi? Na konkurs wpłynęły prace z całego świata. Konkurs był rozstrzygany w trzech kategoriach – plakat, film oraz esej.
Kategoria plakat:
I miejsce - Sofia Miller / Meksyk
II miejsce - Khizer Zakir / Pakistan
III miejsce - Jakub Ptaszny / Polska
Kategoria film:
I miejsce David Agustin / Filipiny
II miejsce Anna Komarowska / Polska
III miejsce Michał Maciejewski / Polska
Kategoria esej:
I miejsce Katarzyna Kania / Polska
II miejsce Badri Khatidze / Gruzja
III miejsce Natalia Kowalczyk / Polska
Wyróżnienia:
Amelia Pudzianowska / Polska
Ekaterina Bochkova / Uzbekistan
Eryk Lizurej / Polska
Maja Czebotar / Polska
Magda Kowalska / Polska
Rafid Ariyan / Bangladesz
Magdalena Pasek / Polska
Maja Czebotar / Polska
Francis Matahum / Filipiny
Napisz komentarz
Komentarze