Łuszczyca skóry głowy – czym jest ta choroba?
To przewlekłe schorzenie, z okresami remisji i nawrotów. Na skórze głowy może być widać specyficzne zmiany skórne, związane z nadmiernym rogowaceniem naskórka. Przyczyn łuszczycy jest dużo, a w grę wchodzi na pewno genetyka, zaburzenia immunologiczne oraz czynniki środowiskowe. Istnieje wiele odmian tej choroby np. łuszczyca zwykła, łuszczyca stawowa, wysiękowa i kropelkowa. Wśród nich jest także łuszczyca owłosionej skóry głowy, na której się zatrzymamy.
Jak łuszczyca skóry głowy wpływa na życie?
Chory przez łuszczycę skóry głowy odczuwa dokuczliwy świąd, dlatego bardzo często się drapie, więc zazwyczaj wypadają mu włosy. Ponadto utratę włosów pogłębia też proces usuwania łusek.
Życie z łuszczycą skóry głowy nie jest łatwe, ponieważ może ona wywoływać przykre pieczenie i swędzenie. Chory, u którego uwidaczniają się zmiany, często doświadcza lęków, a nawet depresji, ponieważ czuje się gorszy.
Łuszczyca skóry głowy – jak ją leczyć, żeby przejść w stan remisji na długo, jak wygląda i z jakimi chorobami jest mylona?
Łuszczyca skóry głowy objawy ma dość charakterystyczne, towarzyszy jej świąd, widać czerwone, znacznie odgraniczone plamy albo tarczki, pokryte srebrzystymi łuskami. Zmiany czasami wychodzą poza owłosioną skórę głowy, na uszy, kark czy czoło. Tę chorobę można pomylić z grzybicą lub atopowym zapaleniem skóry (tzw. AZS).
Do czego prowadzi nieleczona łuszczyca?
Nieleczona łuszczyca prowadzi do choroby Leśniowskiego-Crohna, reumatoidalnego zapalenia stawów, a w najgorszym wypadku do erytrodermii.
Dlatego przy łuszczycy trzeba regularnie być pod kontrolą specjalisty oraz stosować się do jego zaleceń! W zależności od stopnia nasilenia objawów lekarz przepisuje leki ogólne, miejscowe, ewentualnie decyduje się na terapię skojarzoną. Nieocenione okazują się profesjonalne dermokosmetyki emoliencyjne. Ponadto należy stosować zdrową dietę i zrezygnować z używek.
Jak zadbać o skórę głowy z łuszczycą, by poczuć ulgę i zregenerować naskórek?
Objawy łuszczycy skóry głowy można szybko złagodzić używając systematycznie właściwe dermokosmetyki. Nieocenione okazują się produkty mocno nawilżające skórę i włosy, złuszczające martwy naskórek, ale też odbudowujące jego barierę ochronną, antybakteryjne oraz antygrzybiczne. Mogą mieć postać nie tylko szamponu, ale też emulsji, płynu czy odżywki.
Czytaj więcej: https://www.drogeriaolmed.pl/blog/artykul/luszczya-skory-glowy-jak-sobie-z-nia-radzic,1605006784.html
Jakie naturalne składniki skutecznie wpływają na kondycję łuszczycowej skóry?
Właściwie dobrane składniki skutecznie poprawiają wygląd chorego naskórka. Na które szczególnie warto zwrócić uwagę? Dla Ciebie istotne będą:
Ekstrakt z wierzbówki kiprzycy – wspomaga regenerację naskórka, tym samym przyśpiesza gojenie się ran.
Masło shea – pobudza skórę do produkcji kolagenu, działa antyoksydacyjnie.
Arginina – jako naturalny aminokwas, przenika w głąb skóry, by stymulować pracę układu krwionośnego i wspierać procesy naprawcze.
Mocznik – świetnie wiąże wody w skórze, przez co zmiękcza ją, wygładza, wspiera regenerację naskórka, niweluje świąd. Dobrze działa także na włosy, są miękkie, mają zamknięte łuski.
Pirokton olaminy – działa przeciwbakteryjnie oraz ochronnie. Wspomaga gojenie uszkodzonej skóry, przywraca jej właściwe pH, reguluje pracę gruczołów łojowych.
Ekstrakt z wierzby białej – odkaża, działa przeciwzapalnie, zabija bakterie.
Niacynamid – niweluje nadmierne łuszczenie, uelastycznia skórę, koi stany zapalne, okazuje się wszechstronny przy pielęgnacji chorego i wrażliwego naskórka.
Kwas salicylowy – ma silne działanie, zabija pasożyty i grzyby, łagodzi stany zapalne, pomaga usunąć martwy naskórek oraz oczyścić skórę nie naruszając jej warstwy hydrolipidowej.
Ekstrakt z dziegcia brzozowego – pomaga likwidować infekcje skórne, zabija pasożyty i grzyby, niweluje łuszczenie skóry.
Ichtiol – redukuje łuszczenie skóry, łagodzi stany zapalne oraz świąd.
Na łuszczycę skóry głowy zastosuj zestaw skutecznych dermokosmetyków z firmy Psorisel od Verdelove

Jeśli wybierzesz Psorisel jesteś w stanie wyciszyć wszystkie zmiany chorobowe od razu. Jest to możliwe przy pomocy dobranych naturalnych substancji aktywnych:
Szampon na łuszczycę Psorisel – zawiera np. niacynamid, ekstrakt z wierzbówki kiprzycy, dziegieć brzozowy, więc skutecznie oczyszcza skórę głowy, niweluje łuszczenie, pomaga pozbyć się uciążliwego swędzenia.
Emulsja na noc Psorisel – zawiera pirokton olaminy, ichtiol, masło shea, mocno oddziałuje na skórę i włosy, przyśpiesza regenerację.
Płyn do skóry głowy Psorisel – ma w sobie argininę, dużo kwasów, olejów roślinnych, dlatego redukuje łuski i złuszcza martwy naskórek.
Czym wyróżniają się dermokosmetyki Psorisel?
Warto podkreślić walory tego zestawu:
Nadaje się do stosowania dla osób skłonnych do alergii, podrażnień i nadwrażliwości.
Stosując cały zestaw holistycznie i szybko odbudowujesz kondycję chorej skóry.
Możesz używać tych preparatów długotrwale, także zapobiegawczo.
Skład mają opracowany we współpracy z dermatologami.
Zestaw uderza we wszystkie charakterystyczne objawy łuszczycy skóry głowy, co potwierdzają niezależne badania aplikacyjne.
Produkty bazują na unikatowych składnikach aktywnych o specjalnej formule.
Zobacz inne kosmetyki i szampony na łuszczycę: https://verdelove.pl/kategoria-produktu/problemy-skorne/luszczyca/
Podsumowanie
Łuszczyca skóry głowy jest niewyleczalna, ma okresy remisji i nawrotów, ale odpowiednia pielęgnacja może złagodzić objawy, a nawet je zlikwidować. Szczególnie istotne jest działanie złuszczające nadmiar naskórka, antybakteryjne oraz antygrzybiczne, jak również odbudowa bariery ochronnej naskórka.