Czym jest łojotokowe zapalenie skóry głowy?
Łojotokowe zapalenie skóry głowy to przewlekłe schorzenie, trudne do leczenia, ze względu na brak ujednoliconej farmakologii.
Objawy ŁZS głowy to:
rumieniowo-złuszczające się zmiany,
żółte, a nawet brązowe, tłuste łuski,
wyschnięty, martwy i nawarstwiony naskórek,
świąd, pieczenie,
surowiczy wysięk.
Jeśli ktoś podejrzewa u siebie łojotokowe zapalenie skóry, koniecznie powinien skontaktować się z dermatologiem, by potwierdzić tę diagnozę. Leczenie ŁZS polega na stosowaniu leków przeciwgrzybicznych, ponadto mogą być przeciwzapalne – mają one za zadanie zmniejszyć łuszczenie się oraz swędzenie skóry, a także zlikwidować jej zaczerwienienie. Konieczna jest również odpowiednia pielęgnacja, przy pomocy wysokiej jakości dermokosmetyków, bazujących na naturalnych składnikach aktywnych. Warto szukać w nich wyciągów, kwasów i ekstraktów. Przede wszystkim w łagodzeniu objawów sprawdza się siarczek selenu, pirokton olaminy, glukonolakton, mocznik oraz kwas jabłkowy – mówi dr n. med. Igor Michajłowski, dermatolog-wenerolog z Clinica Dermatologica
Dermokosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy, które warto wybrać – zestaw SEBORH
Jeżeli doskwiera Ci ŁZS głowy, to wybierz profesjonalny szampon, emulsję i płyn SEBORH od VERDELOVE, które pomogą Ci szybko pozbyć się wszystkich uciążliwych objawów choroby.
Szampon Seborh – ma w sobie składniki typu: siarczek selenu, glinka biała, ichtiol, mleczko pszczele. Produkt o kremowej konsystencji delikatnie, ale skutecznie złuszcza, po czym usuwa martwy naskórek. Szampon szybko zabija bakterie oraz grzyby, pozostawiając skórę i włosy oczyszczone, zregenerowane, nawilżone, miękkie, gładkie w dotyku.
Emulsja Seborh – lekka formuła z: piroktonem olaminy, kwasem mlekowym, siarką, mocznikiem uspokaja gruczoły łojowe. Preparat odkaża, zmniejsza stan zapalny, pomaga uwolnić się od uciążliwego świądu i pieczenia oraz wygładza skórę.
Płyn Seborh – znajdziesz w nim: kwas glikolowy, a także jabłkowy, pantenol i glukonolakton. Nie zatykająca porów mgiełka reguluje pracę gruczołów łojowych, ale też proces złuszczania naskórka. Ponadto wpływa na wzmocnienie mikrokrążenia oraz naczyń krwionośnych.
Opinie o SEBORH – Zobacz co piszą osoby, stosujące SEBORH!
Jak stosować zestaw Seborh?
Szampon Seborh: Na zwilżone ciepłą wodą włosy nanieść i delikatnie wmasować szampon, aż do uzyskania piany. Pianę pozostawić na około 5 minut, a następnie dokładnie spłukać wodą. Czynność powtórzyć.
Emulsja Seborh: Przy pomocy pompki równomiernie nanieść emulsję na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.
Płyn Seborh: Przy pomocy pompki równomiernie nanieść płyn na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.
Efektywna pielęgnacja przy łojotoku – czy jest możliwa?
ŁZS wymaga leczenia dermatologicznego odpowiednimi lekami, mogą to być w zależności od zaawansowania choroby: leki miejscowe, doustne lub inne preparaty, które specjalista uzna za stosowne. Nie wolno zapominać o sprawdzonym sposobie na zwalczanie objawów choroby, jakim są dermokosmetyki z przeznaczeniem do walki z ŁZS. Co ważne można ich używać również w okresie remisji, co pozwala regulować pracę gruczołów łojowych i realnie kontrolować stan skóry.
Sprawdź również: Verdelove – dermokosmetyki do Twojej skóry
Podsumowanie
Z ŁZS nie da się wyleczyć, ale konieczne jest leczenie farmakologiczne, ale też odpowiednia pielęgnacja wysokiej jakości dermokosmetykami, bazującymi na specjalnie dobranych ekstraktach, wyciągach i kwasach. Tylko postępując tak wielotorowo, można złagodzić wszystkie charakterystyczne objawy dermatozy, a dodatkowo wzmocnić warstwę hydrolipidową skóry.